Zápalové gume - prevencia a liečba

Väčšina ľudí podkopáva choroby ďasien. V skutočnosti, väčšina ľudí zažila gumové podmienky každú chvíľu. Často sa u ľudí vyskytuje určité ochorenie ďasien známe ako periodontitída. Problémy s neošetrenými gumami sú hlavnou príčinou straty zubov. Preto; problémy s ďasienmi by sa nemali ignorovať.

Zdravé gumy sa zdajú byť ružové, zatiaľ čo štruktúry sú hubovité, čo je životne dôležité pre držanie a ochranu vašich zubov. Priliehajú pevne na zuby, aby zabránili vniknutiu a šíreniu určitých infekcií v ústach z koreňa, zubov a čeľustnej kosti. Nakoniec vdýchnutie a oslabenie ďasien v dôsledku určitých faktorov, ako je choroba alebo starnutie, ktoré viedli k vypadnutiu zubov. Zatiaľ čo klesajú, zuby zdanlivo pretiahnuté, veľmi citlivé a trápiace s krvácaním. Krvácanie ďasien sa vyskytuje, keď je infekcia, zranenie alebo zapálené ďasná. Zápal žalúdka sa zvyčajne nazýva gingivitída, ktorá sa vyznačuje červenou čiarou ďasien. Trvalé krvácanie zubov by sa nemalo ignorovať, pretože okrem ochorenia ďasien by to mohlo byť indikáciou väčších zdravotných problémov, ako je leukémia alebo poruchy krvácania. Keď sa naučíte zapáliť ďasná, je dobré okamžite vyhľadať lekársku pomoc. Napriek tomu by sa takýmto ochoreniam dalo zabrániť prijatím preventívnych opatrení a správnej liečby. Zvážte nasledujúce tipy.Prevencia - zabránenie krvácaniu ďasien znamená zabrániť rýchlemu a tvrdému čisteniu zubov, konzumácii tvrdých občerstvenia a diéty, ktoré by mohli spôsobiť zranenie ako čipy, horúce nápoje, kyslé nápoje a potraviny, nápoje sýtené oxidom uhličitým, bolesti, lepkavé čokolády, zbytočné lieky a riedidlá krvi. Okrem toho pravidelne opláchnite ústa osviežovačmi úst. Fajčiari by mali úplne opustiť zver, rovnako ako betel orech a žuvanie tabaku. Pravidelne navštevujte svojho zubára a vyčistite zuby, aby ste odstránili nahromadené plaky. Tiež si precvičte správnu techniku ​​čistenia a používajte kefy s mäkkými štetinami a vezmite si vitamínové doplnky. Ďalej pomáha udržiavať vyváženú výživu a správne masticáciu, ako aj každú niť po jedle.

Vo všeobecnosti si precvičujte dobré zdravie ústnej dutiny, aby ste ušetrili zubné problémy.

Liečba - liečba zápalových ďasien sa v každom prípade líši. Všeobecne platí, že po zažívaní zápalu dásní okamžite vyhľadajte svojho zubára kvôli správnej diagnóze. Bežné liečby zahŕňajú užívanie antibiotík, buď kombinovaných alebo samostatných, aby sa zbavili baktérií spôsobujúcich ochorenia ďasien. Pomáhajú blokovať enzýmy, ktoré ničia spojivové tkanivo a kosť. Okrem antibiotik môže váš zubný lekár odporučiť štepenie kože na obnovenie tkaniva ďasien. Zubár zvyčajne dostane tkanivo z podnebia, potom ju šije na poškodenú oblasť a znižuje riziko rozpadu ďasien. Navyše chráni exponované korene tým, že ich zakryje, desenzibilizuje ich od bolesti v dôsledku meniacej sa teploty jedál a nápojov. Po ošetrení zapálených ďasien je dôležité dodržiavať dobrú hygienu ústnej dutiny a potom ju chrániť pred návratom. Časť ústneho zdravia znamená pravidelné zubné vyšetrenie na zistenie stavu vášho ústneho zdravia.

stomatologicke potreby