Má zubné čistenie Odstrániť smalt?

Má zubné čistenie Odstrániť smalt?

Fakt alebo fikcia?

Možno ste to počuli predtým, alebo dokonca ste sa divili, ale nikdy ste nevedeli, či je to pravda: vyčistite zubné skloviny? Po prvé, pozrime sa na niektoré dôvody, prečo by to ľudia mohli veriť: zubarske kreslo

Po zubnom čistení sa môžu zuby cítiť inak, ako keby niečo chýbalo.

Po zubnom čistení sa zuby cítia citlivejšie na horúce a studené tekutiny a jedlo.

Počas čistenia ste počuli "škrabanie" zvukov a možno sa cítili malé kúsky.

Tento mýtus vzniká, pretože všetci veríme tomu, čo zažívame. Môže sa to však podobať príbehu slepcov, ktorí "hľadeli" na slona. Jeden veril, že slon bol ako strom kvôli jeho hustým nohám, iný veril, že slon je ako had kvôli jeho kmeňu. Niekedy to, čo pacient cíti zo svojej strany kresla, nie je naozaj to, čo sa deje z hygienickej / zubnej strany kresla.

Čo znamená zubné čistenie?

Poďme sa pozrieť na to, čo skutočne prebieha počas čistenia zubov:

Vaše zuby sa cítia inak, pretože plak a kalkulus boli odstránené, takže váš jazyk cíti, že "niečo chýba". Naozaj niečo chýba, ale nie je to tvoj smalt.

Vaše zuby sa môžu cítiť citlivejšie, pretože plak a kalkul, ktoré majú pokryté plochy zubov, sú teraz odstránené a vystavujú tieto oblasti teplu, chladu, tekutinám a jedlu. Nie je to preto, že chýba smalt, pretože chýba plak a počet. Môžete si byť istí, že citlivosť zmizne.

To škrabanie zvuk je len hygienist pomocou nástroja na odstránenie plaku a kameňa z vašich zubov. Kusy, na ktoré sa môžete cítiť, že prichádzate, sú veľké ložiská zubného kameňa, čo je plak, ktorý sa vytvrdil a priľnul k zubom. Hygienista neškrabuje zuby smalt. Smalt je veľmi tvrdý, ťažší ako používané nástroje a je vyškolený a zručný pri používaní týchto nástrojov, aby nedošlo k poškodeniu zubov alebo úst v žiadnom prípade.

Čo robiť s citlivými zubami

Ak sa zuby stanú citlivými po upratovaní, existuje niekoľko možností. Po prvé, nechajte svojho zubára a / alebo hygienik vedieť! Chcú mať čo najviac komfortu počas všetkých procedúr a nemusia vedieť, že ste citlivejší. Niektoré úrady používajú otepľovanú vodu vo svojich stomatologických stoličkách, aby sa pokúsili zachovať citlivosť na studenú teplotu na minimum, ale nie všetci, takže im dajte vedieť, či máte problémy.

Pre citlivosť, ktorá vás obťažuje mimo zubnej ordinácie, je tu niekoľko vecí, ktoré môžete vyskúšať:

Over-The-Counter: Pre citlivosť na teplo a chlad v domácnosti, skúste použiť zubnú pastu vyrobenú len na tento účel.

Predpísanie: Pre viac tvrdohlavých oblastí alebo citlivosť, ktorá jednoducho nezmizne, väčšina zubných ordinácií nesie alebo dá písomný predpis na zubnú pastu, ktorá je 5% fluorid sodný. Požiadajte svojho zubára o odporúčania. Uistite sa, že si predpisovaný fluorid dávky nedodávajte deťom. Nikdy nedovoľte, aby dieťa používalo túto zubnú pastu. Toto percento fluoridu je pre ich zdravie nebezpečné a konzumuje to môže byť smrteľné pre malé deti. zubarske kresla Zubné procedúry: Citlivosť v blízkosti ďasnej línie môže byť spôsobená ustupujúcimi ďasnami, čo spôsobí, že koreň bude vystavený. Fluoridový lak môže byť umiestnený na zuboch vašim zubným lekárom alebo hygienikom, aby pomohol s citlivosťou.

Niekedy môže byť senzitivita tiež výsledkom normálneho "opotrebovania" zubov. Zuby sa ohybujú pri každom skusení a môžu spôsobiť "abrázie", ktoré sú len prameňmi zubov, ktoré sa odštiepia pri čele dymu. Nie je to dutina, ani nie je potrebné ju naplniť, ale môžu byť naplnené z kozmetických dôvodov a ak spôsobujú citlivosť.

Keďže je ťažké určiť, odkiaľ pochádza senzitivita, je najlepšie konzultovať so svojím zubným lekárom. Nevedia, že máte problémy, ak im to nehovoríte!