LED pasik Svetlá Pod Kuchynské Skrine

LED pasik Svetlá Pod Kuchynské Skrine Pod osvetlením skrine je pomerne lacná a prekvapivo účinná metóda zlepšenia vzhľadu a pocitu vašej kuchyne. Nielenže je esteticky príjemné, ale slúži aj funkčnému účelu tým, že vytvára viac svetla na pracovných vrchoch, ktoré sú inak ponechané v tieni. Ak chcete dosiahnuť čo najlepšie výsledky za minimálnu námahu, skúste použiť samolepiace LED pásky? led pasy

Ak chcete nainštalovať pásové svetlá, budete musieť zmerať dĺžku vašich skriniek a zaistiť, aby bol v blízkosti vhodný napájací zdroj. Pri meraní vždy majte na pamäti, že svetlá pásov je možné rezať iba v intervaloch 2,5, 5 alebo 10 cm, takže v prípade potreby zaokrúhľujte nahor alebo nadol.

LED pásy môžu byť napájané zo štandardnej sieťovej zásuvky alebo môžu byť zapojené do existujúceho osvetľovacieho okruhu. Otázkou, ktorú musíte položiť, je, či chcete, aby sa vaše pásové svetlá rozsvietili v rovnakom čase ako hlavné osvetlenie vašej kuchyne, alebo ak ich chcete ovládať nezávisle.

Keďže LED pásy majú samolepiacu podložku, nemusíte kupovať žiadne ďalšie držiaky alebo prídavné zariadenia, ale ak ich inštalujete v blízkosti akéhokoľvek umývadla, varnej kanvice alebo iného potenciálneho zdroja kondenzácie, stojí za to investovať aspoň do IP65. povlak na zabránenie skratom.

Ako obyčajná paleta, chladné biele LED pasik svetla sú najlepšie jednofarebné pásy na použitie v tejto aplikácii, pretože svetlo je jasné a jasné.

Nezabudnite preskúmať možnosti prepínača stmievača, ktorý vám umožní meniť jas vašich pásov. Pre stmievanie budete potrebovať buď stmievateľný ovládač alebo 12V stmievač, ktorý sa inštaluje medzi vodičom a svetlom pásu.

led pasy

Vo väčšine kuchýň zistíte, že skrine nie sú spojené v jednom nepretržitom chode, ale namiesto toho sú oddelené medzerami. To môže predstavovať problém, ak chcete nainštalovať LED pásy na všetky vaše skrinky, ale máte k dispozícii iba jeden napájací bod. Toto je možné prekonať pripojením káblov v sérii alebo paralelne pomocou 12V kábla.

V prvom prípade budete jednoducho preklenúť medzeru medzi jednotlivými skriňami s dĺžkou kábla, v druhom prípade sa každý prúžok vracia späť k napájaciemu zdroju samostatne. Ak je to možné, odporúčame vždy zapojiť paralelne, čím sa minimalizuje pravdepodobnosť poklesu napätia.

Takže pre rekapitulovanie:

  • Merania,

  • Uistite sa, že je k dispozícii napájací bod,

  • V prípade potreby vyberte povlak s krytím IP65,

  • Vyberte teplotu farby, ktorá zodpovedá dekoru,

  • Dávajte pozor na rozstupy vašich skriniek a zistite, ako budete pripájať svoje pásové svetlá späť k vášmu napájaciemu bodu.

    led pasy