Čo treba vedieť pri inštalácii LED osvetlenia vonku

Čo treba vedieť pri inštalácii LED osvetlenia vonku

Použitie vonkajšieho LED osvetlenia bolo prvýkrát vydané ako súčasť rôznych a zložitejších systémov osvetlenia na dvore alebo na záhrade. Ale v posledných rokoch sa stala populárnou vďaka svojej krásnej po tmavé účinky a bezpečnostné prvky.

V porovnaní s konvenčnými záhradnými osvetľovacími systémami, ktoré používajú halogénové alebo žiarovkové žiarovky, tieto svetlá neobsahujú nebezpečné zložky, ako napríklad volfrám a ortuť. Vďaka tomu sú led svetlá bezpečnejšie a šetrnejšie k životnému prostrediu.

Niektoré z najpopulárnejších LED záhradných svietidiel zahŕňajú:

o Vonkajšie osvetlenie LED

o LED svetlomety

o LED Farebné skalné svetlá

o LED Patio Deck svetlá

o LED svetlá rybníka

Pre začiatočníkov, LED patio alebo paluba svetla majú tendenciu byť najjednoduchšie pripojiť. Tieto sa dajú ľahko namontovať na akúkoľvek palubu alebo povrch. To je naozaj ideálne pre začiatočníkov, pretože zahŕňa len vŕtanie niekoľkých otvorov a montáž jednotky. V skutočnosti, led paluby svetla sú tak univerzálne a ľahko nainštalovať, že môžete prakticky vojde do bočných panelov, trámy a stĺpiky.

Avšak, ak potrebujete trochu viac svetla a akcentov, potom by ste mali naozaj zvážiť nákup LED reflektorov. Tieto svetlá v porovnaní s halogénovými reflektormi produkujú menej tepla, ale vydávajú rovnaké množstvo jasu. Ďalšou výhodou LED žiaroviek je, že je nákladovo efektívnejšie používať, pretože spotrebuje menej elektriny v porovnaní s jej náprotivkami.

Pri montáži LED reflektorov vždy dbajte na dôkladnú kontrolu uhla lúča. Nie je to len otázka a streľba. Musíte sa rozhodnúť, či chcete koncentrovaný lúč alebo viac rozložený efekt.

Ako tip, ak chcete mať dramatickejší efekt vo vašej zostave, používajte čisto bielu farbu. To je obzvlášť ideálne na vodu a pri akcentovaní záhradných ozdôb a dekorov. Pokiaľ ide o rastliny, stromy a iné listy, môžete použiť teplé biele alebo jantárovo sfarbené svetlá.

Bez ohľadu na druh LED sa rozhodnete použiť, je to dobrý nápad poradiť sa s odborníkom. To bude s najväčšou pravdepodobnosťou ušetriť viac peňazí v dlhodobom horizonte a vyhnúť sa plytvaniu času robí pokus a omyl.